Vírus Zika straší celý svet. V skutočnosti ani nie tak on, ako nebezpečná mikrocefália, teda neurologická vývinová porucha, pri ktorej sa u dieťatka v lebke vyvíja abnormálne malý priestor na mozog. Mainstreamové médiá totiž prezentujú ako nespochybniteľný, vedecky dokázaný fakt, že epidémiu mikrocefálie spôsobuje práve Zika.

Šokujúce zistenia
Pre rapídny nárast prípadov tohto poškodenia novorodencov sa skupina nezávislých lekárov z Brazílie a Argentíny rozhodla zapojiť sa do výskumu vírusu. Ich zistenia sú šokujúce. Lekári jednoznačne odmietajú spájanie mikrocefálie s výskytom Zika – podľa nich treba hľadať korene problému úplne inde.

Epidémia tohto vírusu sa nevyskytla po prvý raz. Občas postihovala v niektorých oblastiach až 75 percent obyvateľstva, nikdy predtým sa však počas nej neobjavovali prípady mikrocefálie.

SPRÁVA LEKÁROV OKREM INÉHO UPOZORŇUJE NA FAKT, ŽE V OBLASTIACH S MIMORIADNE VYSOKÝM POČTOM POSTIHNUTÍ MIKROCEFÁLIOU SA POĽNOHOSPODÁRSKE PLODINY HOJNE POSTREKUJÚ PRÍPRAVKOM S LARVICÍDNYM ÚČINKOM.

Foto: archív
Foto: archív

Konkrétne ide o pesticíd s názvom SumiLarv, obsahujúci pyriproxyfén. Vyrába ho Sumitomo Chemical, japonská dcérska spoločnosť firmy Monsanto, neslávne známej už niekoľkými škandálmi nielen s herbicídmi, ale najmä geneticky modifikovanými plodinami.

Pyriproxyfén bol v roku 2014 pridaný aj do vodných nádrží v brazílskom štáte Pernambuco, kde sa vyskytovalo obrovské množstvo komárov aedes aegypti, prenášajúcich vírus Zika. Mimochodom, práve v tomto štáte sa objavili prvé prípady mikrocefálie a až 35 percent všetkých prípadov sa vyskytuje práve tu.

Znetvorenia aj vývojové chyby
Insekticíd pyriproxyfén sa použil s cieľom zabrániť nekontrolovateľnému množeniu komárov. Pôsobí totiž ako inhibítor rastu lariev, teda zabraňuje, aby sa z nich vyvinuli plnohodnotní dospelí jedinci. U komárov sa tak objavujú rôzne malformácie – znetvorenia či vrodené vývojové chyby.

Na hmyz pôsobí ako hormón, potláčajúci rast charakteristických znakov dospelých jedincov. Postihnutým komárom sa preto nevyvinú napríklad krídla či genitálie. Pyriproxyfén vo všeobecnosti spôsobuje vrodené vývojové chyby a pôsobí deštruktívne aj na endokrinný systém.

Foto: archív
Foto: archív

MALFORMÁCIE VŠAK BOLI ZISTENÉ NIELEN U KOMÁROV, ALE AJ U TISÍCOV DETÍ V OBLASTIACH, KDE SA VO VODE VYSKYTOVAL PYRIPROXYFÉN.

Nie je to náhoda. Podľa lekárov ide o priame a kumulatívne chemické poškodenie endokrinného a imunitného systému obyvateľstva. Sú presvedčení, že za mikrocefáliou treba hľadať nie vírus Zika, ale používanie pyriproxyfénu.

Na porovnanie uvádzajú Kolumbiu, kde sa pyriproxyfén do vody nedostáva. Hoci tu podľa štatistík rodilo až 3 177 žien nakazených vírusom Zika, nevyskytol sa tu ani jediný prípad mikrocefálie.