Ako keby sme boli vnútri mikrovlnnej rúry. Takto na nás podľa slov lekára Gabriela Counsensa, ktoré publikoval portál Natural News, pôsobí nová 5G sieť, nástupkyňa súčasnej siete 4G. “Je to pohroma, doslova vám to uvarí telo a mozog,“ povedal.
Budú toho plné reklamy, ako nám to urýchli internet. Ale za takúto cenu? Elektrosmog, ktorý na nás pôsobí už dlho, dostane teraz obrovský kaliber. Už teraz lekári priznávajú, že elektrosmog spôsobuje aj rakovinu.
Elektrosmog sa už dávno stal samozrejmou súčasťou našich životov. 5G sieť sa však javí ako dokonalá vražedná zbraň. Ak sa ako ľudstvo bojíme fiktívnych nepriateľov, prečo sa nebojíme tohto reálneho, ktorý môže mať na naše životy a našu psychiku veľmi negatívne následky?
Niet kam uniknúť
Podľa knihy Wulfa-Dietricha Roseho Elektrosmog – elektrostres tento fenomén spôsobuje ľuďom dosiaľ nevídané zdravotné a psychické problémy v podobe podráždenosti, depresií, strachu, bolesti hlavy, zlého spánku, záchvatov paniky, porúch mozgovej činnosti a straty vitality.
Elektrosmog narúša prirodzené elektromagnetické polia, riadiace množstvo biologických procesov, má negatívny vplyv na ľudské tkanivá, nervový systém, endokrinný systém, krvný obeh, rastové procesy a biologické rytmy.
Ak spoločnosť bije na poplach, čo sa týka oblasti životného prostredia, mala by o to intenzívnejšie bojovať aj proti elektrosmogu. „Elektromagnetické znečisťovanie životného prostredia,“ ako dopĺňa Rose, „je v ešte väčšej miere celosvetovým problémom, než jeho chemické zamorovanie.“
Elektrosmogu sa totiž nevieme vyhnúť ani zatvorením dverí. Jedinou šancou by bolo bývať pod zemou. A dokonca, ak si mnohí myslia, že pri vypnutom televízore sú od smogu chránení, sú na omyle.
„Keď je sieťový kábel prístroja zasunutý do zásuvky, vytvára sa okolo neho a okolo prípojného vedenia elektrické pole, akokoľvek prístroj ešte nie je zapnutý.“ Dokonca aj nízkofrekvenčné polia môžu mať na naše zdravie fatálne následky.
„Podľa výsledkov epidemiologických výskumov uskutočnených v posledných rokoch sa napríklad zdá, že existuje súvislosť medzi ochorením rôznymi formami rakoviny, najmä mozgovými nádormi, nádormi lymfatického systému a detskou leukémiou, a pôsobením polí s kmitočtami 50 a 60 Hz tak, ako vznikajú v elektrických rozvodných sieťach a domácich prístrojoch.“
A aby elektrosmogu nebolo dosť, na scénu prichádza sieť 5G.
Už neraz aj profesor Peter Staněk, analytik Slovenskej akadémie vied vo svojich prednáškach pred pôsobením siete 5G varoval. Pýta sa, načo vlastne ideme podstúpiť toto obrovské riziko, skok do neznáma a vziať si na plecia ešte väčšie bremeno. Na to, aby sme mohli rýchlejšie surfovať na sociálnych sieťach?
Poslanec NR SR Ľuboš Blaha sa neraz vyjadril o dnešnej liberálnej mládeži ako o deťoch hamburgerov, ktoré nezdravé jedlo a tým aj nezdravé prostredie považujú za integrálnu súčasť života. Hádam si nemyslia, že sú proti tomu imúnni a že všetko zlé o 5G je iba strašidelná konšpirácia z „dezinformačných“ médií.
Bytový Černobyľ v podobe vázy
Denník N perom Juraja Procházku dôležitosť prijímania 5G vysvetľoval nasledovne: „Pri tvorbe telekomunikačných štandardov sa nehrá o fazuľky, veď rýchly internet – a ten mobilný osobitne – čoraz viac ovplyvňuje naše životy.
S nastupujúcim internetom vecí (IoT), inteligentných domov a miest, ale najmä s príchodom autonómnych áut jeho význam narastie do neobvyklých rozmerov.“ Ale samotný fakt, aké obrovské zdravotné problémy nám táto sieť môže spôsobiť, ako keby nebrali do úvahy.
Portál Jímejinak.cz v príspevku o 5G píše aj o paralele s Orwellovým románom 1984. „Aby 5G mohla fungovať a spĺňať tie krásne možnosti rýchlejšieho internetu, technici sa rozhodli používať milimetrové vlny vo frekvencii medzi 10 až 100 gigahertzov, ide o tzv. elektromagnetickú frekvenciu.
Maximálny rozsah je 300 gigahertzov.“ A tu nastáva problém, ako píše aj samotné periodikum: „Na rozdiel od 4G, ktorá fungovala v rozmedzí 800 megahertzov až 2,5 gigahertzov. Myslím, že nemusíte byť nijaký vedec ani technik, aby vám došlo, že tá zmena je obrovská.“
Dnes sa už napríklad nemenovaná mobilná spoločnosť netají tým, že vytvorila špeciálny modem, ktorý navonok nevyzerá ako technická „haraburda“, akú sa každý normálny človek snaží v byte skryť, ale ako estetický doplnok.
Zdroj extrémne nebezpečného elektrosmogu budete musieť MAŤ priamo v bytE, ak budete chcieť 5G sieť využívať.
„Silnejší výkon, ale jeden aparátik, ktorý prenáša signál, neobsiahne takú veľkú plochu ako 4G a navyše nedokáže len tak prejsť budovou, pretože jeho frekvencia je pre vysoké čísla naozaj hustá.“ A tak zdroje 5G budú prakticky všade. Aj ako estetický doplnok, napríklad v podobe vázy.
Na školení Customer care pre nemenovaného telefónneho operátora, na ktorom sme sa zúčastnili, školitelia považovali 5G za úžasnú vec a zdôrazňovali, že pred zákazníkmi máme vyzdvihovať práve estetický vzhľad 5G modemu alebo 5G antény.
Ako keby išlo o neškodnú vec. Ako keby naozaj išlo o tú vázu na kvety. „Na každom rohu budú malé mobilné antény, aby 5G prenášali. Táto technológia zvládne signál v rozsahu 10 metrov až 2 kilometre.“
Keď sme už spomenuli deti hamburgerov, táto americká dobrota sa môže zohriať aj v mikrovlnke. Najmä na festivaloch, kde sa nestíha tak rýchlo jesť a zrazu to vychladne. Je namieste porovnanie 5G a pôsobenia mikrovlnej rúry.
Väčšina lekárov a vedcov sa zatiaľ zhodne, že 5G siete nie sú úplne s kostolným poriadkom. „Veľa vedcov začína poukazovať na to, že čím viacej sme vystavení elektromagnetickej frekvencii, tým viac nebezpečenstva nám hrozí.“