Tomáš Taraba zmenil názov politickej strany, ktorej predsedá. Doterajšia Kresťanská demokracia – Život a prosperita (KDŽP) zmenila názov na Život – národná strana (ŽIVOT), pričom konzervatívne zameraný politický subjekt s novým menom má ambíciu byť v budúcnosti vládnou stranou.
Nezaradený poslanec NR SR už avizoval, že strana chce oslovovať národne a kresťansky orientovaných ľudí na Slovensku, pričom o kooperáciu s ňou podľa jneho prejavili záujem osobnosti nielen z politickej opozície, ale i z vládneho hnutia Sme rodina.
So stranou intenzívne spolupracuje nezaradený poslanec parlamentu Ján Podmanický, ktorý odišiel zo Smeru-SD po kritike jeho konzervatívnych hodnotových postojov zo strany krídla Petra Pellegriniho, ktorí si napokon založili vlastnú stranu Hlas-SD.
Podmanického politické partnerstvo s Tarabom sa začalo minulý rok, keď spolu s ďalšími poslancami vytvorili konzervatívnu platformu. Spoločne riešili napríklad tému zákazu nedeľného predaja. “Úzko spolupracujeme na vytvorení konzervatívnej a národnej alternatívy,“ verejne sa vyjadril Podmanický.
„Kontaktuje nás veľa ľudí z rôznych politických strán. Máme záujem o ľudí, s ktorými sa nespájajú škandály a s ktorými nájdeme hodnotový prienik,“ uviedol v medializovanom vyhlásení Taraba.
Odmietol však kooperáciu s odídencami z ĽSNS okolo Milana Uhríka a Milana Mazureka, ktorí plánujú založenie vlastnej strany. Taraba odišiel z poslaneckého klubu ĽSNS, na kandidátke ktorej bol zvolený do NR SR, práve po konflikte s Mazurekom.
O vstup do nového subjektu sa zaujíma množstvo súčasných či bývalých členov Slovenskej národnej strany (SNS), z ktorej po poslednom sneme, na ktorom bol opätovne zvolený na čelo strany Andrej Danko, nastal masový odlev sklamanej členskej základne.
O pôsobenie v novej strane už prejavil záujem aj niekdajší poslanec NR SR za SNS Dušan Tittel. „Pánov Tarabu a Podmanického považujem za slušných ľudí, oslovili ma s možnosťou spolupráce, zvažujem to,” povedal pre médiá Tittel.
Dodal, že by chcel v rámci strany robiť modernú národnú politiku. Zo SNS podľa vlastných slov odišiel preto, že v nej neprišlo k vyvodeniu zodpovednosti po neúspešných parlamentných voľbách a predseda národniarov nepripustil diskusiu o budúcom smerovaní strany.