Mačka patrí k najobľúbenejším domácim miláčikom. Aj keď si mnohí myslia, že nedokáže byť taká verná ako pes, so svojím domácim pánom vie nadviazať veľmi dôverný vzťah. Tento milý spoločník dokáže pomôcť aj pri rôznych bolestiach a ochoreniach.
Ak sa medzi mačkou a človekom vytvorí pevné puto, je schopná vycítiť, ak má zdravotný problém. Keď vás napríklad rozbolí brucho, je len otázka času, kedy pribehne a ľahne si naň.
Mačka si na boľavé miesto ľahne, pradie, zahrieva ho a bolesť vplyvom pozitívnej energie mačky zvyčajne ustupuje. Na chorom človeku dokáže ležať aj niekoľko hodín. Podľa štatistík chodia milovníci mačiek k lekárovi až päťkrát menej ako ľudia, ktorí ju nemajú.
Ak si často líha na hlavu majiteľa, znamená to problémy s vyšším tlakom alebo bolesti hlavy. Ľavé rameno alebo lopatku si vyberá pri problémoch so srdcom. Ak si vám ľahne na chrbát, na príčine môže byť problém s obličkami, pri nohách je to zase nízky tlak alebo časté prechladnutia. Hladkanie mačky pôsobí upokojujúco.
Mačacia terapia sa nazýva felinoterapia. V porovnaní so psami sú však mačky svojhlavé a vyberajú si, ktorým pacientom budú robiť spoločnosť. Počas felinoterapie sa znižuje krvný tlak a upokojuje činnosť srdca. Podľa mnohých majiteľov ich mačky zachránili pred infarktom. Pomáhajú aj pri nespavosti alebo depresii a ich majitelia majú štatisticky nižšiu hladinu cholesterolu a lepší krvný tlak.
Mačacie pradenie má frekvenciu asi 4-16 Hz a ak ho počúvate pravidelne každý deň, má pozitívny vplyv na imunitu. Ak po vás mačka chodí a vystrkuje pri tom pazúriky, dráždi reflexné zóny podobne ako pri akupunktúre.
presne tak 🙂
presne tak 🙂
Nemajú kedy… preto ku koncu života majiteľky mačiek vyzerajú ako bosorky: hrbaté, pokrútené s vyrážkami a jazvami po celom ksichte.