Maďarský premiér Viktor Orbán v novembri 2015 obvinil Spojené štáty z podpory migračnej krízy a v tejto súvislosti spomenul aj finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa. Jeho obvinenie prišlo prakticky v rovnakom čase, keď Soros odkazoval Európe, že by mala prijímať minimálne milión žiadateľov o azyl ročne.
Zároveň by vraj mala upraviť financovanie podpory utečencov a každému azylantovi poskytnúť počas prvých dvoch rokov pobytu v Európe 14-tisíc eur, aby si mohol zabezpečiť bývanie, vzdelanie a zdravotnú starostlivosť. Na prvý pohľad sa zdalo, že Soros prišiel o rozum.
V skutočnosti má pre svoje rady racionálny a najmä zištný dôvod. Objavili sa totiž informácie, že utečenecké tábory v Rakúsku a Nemecku prevádzkuje švajčiarska súkromná humanitárna organizácia, ktorej majoritným vlastníkom je banka Barclays.
Barclays ovláda známa finančnícka rodina Rothschildovcov, s ktorou má George Soros veľmi dobré vzťahy. A ako to všetko súvisí? Humanitárne organizácie inkasujú finančné prostriedky od vlád jednotlivých štátov. Peniaze potom rozdeľujú v chudobných krajinách prevažne tretieho sveta.
Utečenci nimi zaplatia pašerákom za cestu do vysnívanej Európy, kde končia zvyčajne v utečeneckých táboroch spomínanej švajčiarskej humanitárnej organizácie. Tej potom vlády zaplatia za prevádzku táborov. Platí priama úmera: čím viac migrantov, tým viac peňazí.
Ak si odmyslíme všetky negatívne dôsledky migračnej krízy, vyzerá to ako výnosný biznis. Peniaze nakoniec skončia u Sorosových priateľov Rothschildovcov. Celé to však, pochopiteľne, zaplatia daňoví poplatníci.