Emmanuel Macron uzatvára prvý rok na poste prezidenta Francúzska. Obyvatelia však s ním nie sú veľmi spokojní. Negatívne ho hodnotí až 55 percent Francúzov. Iba 16 percent ich je presvedčených, že uľahčil život všetkým občanom. Najväčšia kritika je pritom zameraná na jeho kroky v sociálnej oblasti.
Až dve tretiny Francúzov sú nespokojné s jeho prisťahovaleckou politikou, 72 percent sa domnieva, že sa zhoršuje situácia v zdravotníctve, 78 percent neregistruje zvyšovanie kúpyschopnosti obyvateľstva a rovnaký počet respondentov hovorí aj o nezmenšovaní nerovností vo francúzskej spoločnosti. Nespokojnosť sa týka i prezidentovho pôsobenia v oblasti boja proti nezamestnanosti.
Macron podľa francúzskej tlače zavádza do politiky firemné spôsoby riadenia, pričom politické a ekonomické zmeny zatiaľ nepriniesli vytúžené výsledky. Jeho reformy a daňové úľavy pre majetnú vrstvu obyvateľstva podľa kritikov nahrávajú iba firmám a ľuďom s nadpriemernými príjmami. Macron si tak vyslúžil označenie za prezidenta bohatých.
Podľa Le Monde predstavuje „prezidentskú autoritu koketujúcu s autoritárstvom“. So vzdorujúcimi odbormi, organizujúcimi štrajky a demonštrácie proti zmenám znižujúcim istotu práce, vedie otvorenú vojnu. Vyjadril sa pritom nevľúdne o „ľuďoch, ktorí nič neznamenajú“. Protestujú proti nemu aj dôchodcovia, nútení platiť vyššie nemocenské poistenie.
Frustrácia a nespokojnosť s Macronom prevláda vo všetkých vrstvách obyvateľstva. Jeho popularita má pritom dlhodobo klesajúci trend: jeho pôsobenie vo funkcii začali Francúzi označovať za nešťastné už niekoľko mesiacov po zvolení.