Odvysielaný program, i napriek trom sexistickým vetám Milana Kňažka, sa nijakým spôsobom nespreneveril svojmu verejnoprávnemu poslaniu. V súvislosti s podnetmi a sťažnosťami, ktoré prišli od divákov RTVS na odvysielanie galavečera ankety televíznych osobností OTO (17. 3.), to na zasadnutí Rady RTVS uviedol generálny riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník.
Zdôraznil, že išlo o tri vety, nie o celý Kňažkov príhovor. „To, čo povedal na podporu mladých ľudí, organizujúcich zhromaždenia Za slušné Slovensko, to bolo úplne v poriadku,“ zdôraznil. „Ale tie vety o tom, že kto čo chytil, to považujem za zneužitie verejnoprávneho priestoru, za úplný suterén a niečo, čo je nehodné Milana Kňažka,“ povedal Rezník.
Myslí si, že v tej chvíli si herec pomýlil televíziu i program. „Jednoducho takéto vety nepatria do laudácia pri uvádzaní do siene slávy,“ mieni Rezník. Zároveň odmietol, že by on, prípadne niekto z vysielacieho štábu pred vysielaním Kňažka upozorňoval, že by nebolo vhodné sa vyjadrovať k aktuálnej politickej situácii.
Podpredseda rady Martin Kákoš upozornil, že RTVS ako koprodukčný partner programu a jeho vysielateľ má iba málo možností vstúpiť do vyjadrení oceňovaných, ktorí nie sú navyše viazaní zmluvnými podmienkami. Poukázal tiež na to, že vyjadrenie k spoločenským témam i napriek slávnostnému charakteru relácií, ako je OTO, sa etablovalo v našich zemepisných šírkach.
„V podmienkach priameho prenosu nie je možné vystúpenie účinkujúcich ovplyvňovať, je na nich, akú formu si zvolia, či budú situáciu glosovať za hranicou dobrého vkusu a primárnej ľudskej slušnosti, alebo zvolia tolerantnejší a všeobecne akceptovateľnejší tón,“ povedal. “Tiež závisí od divákov, aký názor si na to vytvoria,“ dodal Kákoš.
V priamom prenose zo slávnostného galavečera ankety televíznych osobností OTO na obrazovke RTVS sa vo svojom príhovore, pri uvedení do siene slávy, dotkol herec Milan Kňažko aktuálnej politicko-spoločenskej situácie. Vyjadril podporu občianskym zhromaždeniam a zároveň sa sarkasticky vyjadril na adresu rekonštrukcie vlády. Aj vystupujúci umelci zneužili priamy prenos RTVS na vlastné komentovanie aktuálnej politickej situácie, čo s témou galavečera vôbec nesúviselo.